Espresso zo srdca Neapola – káva Kimbo

Kimbo sa stala jedna z vedúcich talianskych značiek kávy, a je skutočným symbolom Neapolskej tradície v celom svete. Majstrovské kreácie exkluzívneho miešania a praženia kávy sú tajomstvom unikátneho espressa, určeného pre najnáročnejšieho klienta. Neodolateľná zlatá pena, kompaktná, sladká a správne vyvážená čokoládová príchuť s plným telom. Kimbo je jemná, ale intenzívna a aromatická káva, ktorá pohladí vaše chuťové bunky. Recept správneho a pravého Kimbo espressa začína výberom kvalitných kávových zŕn. Na plantážach sa vyberajú a správne kombinujú tie najlepšie druhy zŕn, s náznakom korenia z Indie, delikátnosti z Kolumbie a typickej kávovej chuti zo Strednej Ameriky. Výsledky sú dosahované neustálym zameriavaním sa na celkový výrobný reťazec, odborné praženie a mletie a dôkladné testy kvality pred balením.

Natura Equa

100% Arabika Fair-Trade
Organická káva
Pôvod zŕn:

  • Guatemala – Guatemala Organic coop. Fedecocagua
  • Nicaragua – Nicaragua Organic coop. Procafe
  • Honduras – Honduras Organic coop.Cocafcal

Táto zmes sa vyrába od roku 1999 pochádza z biologického poľnohospodárstva s garanciou kompletne organického výrobku. Rešpektujeme Fair-Trade, ktorý garantuje, že výroba a nákup nezneužívajú chudobu na južnom kontinente a vykonáva sa v súlade s kritériami na spravodlivý a solidárny obchod. Zmes najlepších zŕn pochádzajúcich od farmárov z ekologického poľnohospodárstva, ktoré sa môžu meniť podľa kvality úrody v konkrétnom roku. Celý výrobný proces, taktiež aj obal kávy majú nulový dopad na životné prostredie. Táto zmes symbolizuje našu podporu pre etické a ekologické otázky. Sladká chuť a obzvlášť citlivá intenzívna vôňa s tónmi ovocia, citrusov a pečiva, ktoré dodáva káve jemnú kyslosť. Má prirodzene nízky obsah kofeínu. 100% Arabika najvyššej kvality pochádza z krajín Strednej a Južnej Ameriky. Pestuje v malých družstvách alebo spoločenstvách v nadmorskej výške od 1400 do 1900 metrov nad morom so všetkou vášňou a starostlivosťou tých, pre ktorých je táto práca obživou. Zlatá medaila za Medzinárodnú degustáciu kávy.

85% Arabika 15% Robusta

Výberová káva
CSC® – Certified Speciality Coffee.
Pôvod zŕn:

  • Brazília – Brasile Sud De Minas Montre Alegre
  • Columbia – Colombia Supremo Armenia Medellin
  • Guatemala – Guatemala Santa Rosa El Hato Blu
  • Salvádor – El Salvador La Libertad San Louis
  • India – India Parchment Anamalais Mananboli

Patrí medzi kávy najvyššej kvality, overené CSC® – Certified Špeciality Coffee. čo zaručuje vysokú kvalitu plantáži a vybraných kávových zŕn. Zrná tejto zmesi podliehajú dôkladnému výberu priamo v krajine pôvodu a taktiež prostredníctvom optického triediaceho stoja, ktorý odstráni menej kvalitné (váhou, farbou) zrná, ktoré by mohli ovplyvniť výslednú chuť kávy. Vyvážené telo, sladké, aromatické s kvetinovými tónmi a sušeným ovocím. Taktiež cítiť jemnú chuť delikátnej čokolády a skvelého pečiva. Vďaka svojmu výraznému telu je vhodná na prípravu náročnejších kávových nápojov.