Delia a Lukoil spájajú sily. Pilotná predajňa potravín bude na čerpačke v Bratislave

Maloobchodná sieť potravín Delia rozbieha nový projekt. Začiatkom októbra otvára prvú predajňu na čerpacej stanici Lukoil v Bratislave. Ak sa prevádzka osvedčí, spolupráca oboch sietí môže pokračovať na ďalších čerpačkách.

amoobsluha Delia vyrastá na benzínke Lukoil na Slovnaftskej ulici. Je to jedna zo štyroch čerpačiek tejto siete v Bratislave, na Slovensku ich má celkovo zhruba dve desiatky. So štartom predajne potravín sa počíta začiatkom októbra. Otváracie hodiny budú kopírovať čerpaciu stanicu, ktorá funguje nonstop.

„Zatiaľ máme naplánovanú prvú, pilotnú prevádzku. Našim cieľom je ich časom rozšíriť, no všetko bude závisieť od výsledkov prvej predajne,“ hovorí pre TREND.sk výkonný šéf reťazca Delia Jozef Berko.

V Delii na Lukoile si motoristi budú môcť vybrať z približne 1 500 potravinových i nepotravinových položiek. V ponuke na čerpačke pribudne napríklad čerstvé pečivo, vybrané druhy ovocia a zeleniny, mliečne a mäsové výrobky, syry či ďalšie bežné potraviny. Rozšíri sa tiež sortiment cukroviniek a nápojov.

Pre Deliu je nový projekt výnimočný aj vďaka tomu, že počas sviatkov musia byť predajne zatvorené, no čerpacie stanice majú výnimku. Reťazec už jeden obchod tohto typu má, nachádza sa na bratislavskom letisku M. R. Štefánika.

Čerpačky s retailovým potenciálom

Spojenie Delie s Lukoilom môže byť prospešné pre obe strany. Sieť potravín získa lokalitu, kde nechýba pohyb potenciálnych zákazníkov a čerpačka sa môže sústrediť na svoj hlavný palivový biznis. Potraviny na pumpe ušetria motoristom čas. Zabijú dve muchy jednou ranou – natankujú a zároveň si môžu urobiť doplnkový nákup do domácnosti či práce po ceste.

Spolupráca siete potravín s čerpacou stanicou sa doposiaľ na Slovensku nekonala. Motoristi však môžu natrafiť na benzínku Score neďaleko nového závodu Jaguar Land Rover pri Nitre, na ktorej sa nachádza prevádzka amerického fastfoodu Subway. V západných krajinách sú podobné „fúzie“ bežné. V susednom Česku sa napríklad pred pár rokmi spojila Billa s čerpačkami Shell.